Strona używa ciasteczek...

close więcej

Aktualności

eksperci

Eksperci Gibały: Jakub Kucharczuk

Ekonomista, analityk polityk publicznych, współgospodarz Międzymiastowo. W ekipie ekspertów Gibały odpowiada za politykę mieszkaniową i metropolitalną.

arrow-more

newsy

Przy ul. Piłsudskiego ma powstać gigantyczny apartamentowiec. Radny Gibała interweniuje

Mogłoby się wydawać, że przy ul. Piłsudskiego nie da się wcisnąć nowego apartamentowca. Jednak w Krakowie niemożliwe staje się możliwym.

arrow-more

newsy

Miejska spółka musi pokazać dane – Łukasz Gibała wygrywa w sądzie z MPEC

MPEC ukrywa koszty nowej strony internetowej? Po długiej batalii sądowej radny Łukasz Gibała wywalczył prawo do odpowiedzi.

arrow-more

newsy

Co słychać w radzie miasta (25.10.2023)

Sesja dość niecodzienna, bo z udziałem komisji skrutacyjnej i wykorzystaniem urny oraz kart do głosowania. Wszystko za sprawą głosowania tajnego w sprawie wyboru ławników do Sądu Okręgowego i sądów rejonowych.

arrow-more

newsy

Szkoła z sensem – czy uda się przeprowadzić pilotaż w krakowskich szkołach?

Czy Wasze dzieci lubią chodzić do szkoły? A Wy sami lubiliście? W Polsce ciągle stosuje się metody nauczania sprzed dekad, a to nie pomaga w budowaniu motywacji i rozwoju talentów uczniów oraz nauczycieli.

arrow-more

newsy

Co słychać w radzie miasta (11.10.2023)

Głównym tematem obrad był problem nieprzyjemnych zapachów w południowo-wschodniej części miasta. Dyskusję zainicjował klub radnych Kraków dla Mieszkańców, a na sali nie zabrakło mieszkańców i przedsiębiorców z Płaszowa i Rybitw.

arrow-more

newsy

Czy problem odorów na terenie Płaszowa i Rybitw doczeka się rozwiązania? Radni i mieszkańcy domagają się działań.

Mijają lata, a nawet dekady, a na południu Krakowa jak śmierdziało, tak śmierdzi. Czasem smród jest tak wielki, że nie da się normalnie funkcjonować i nie pomagają nawet zamknięte okna.

arrow-more

newsy

Co słychać w radzie miasta (27.09.2023)

Na ostatniej radzie najwięcej czasu poświęcono debacie nad planowanymi zmianami w tzw. uchwale krajobrazowej. Radni mieli bardzo wiele zastrzeżeń pod adresem prezydenta dotyczących procesu ich przygotowania.

arrow-more

eksperci

Eksperci Gibały: prof. Mariusz Czop

Prof. Akademii Górniczo-Hutniczej specjalizujący się w badaniu zanieczyszczeń z zakładów przemysłowych, zaangażowany w wiele inicjatyw dot. ochrony środowiska. W ekipie Gibały odpowiada za ochronę środowiska i gospodarkę wodną.

arrow-more
First page post-first-brand Previous page post-prev-brand Strona 1 Strona 2 Strona 3 Strona 4 Strona 5 Strona 6 Strona 7 Strona 8 Strona 9 Strona 10 Strona 11 Strona 12 Strona 13 Strona 14 Strona 15 Strona 16 Strona 17 Strona 18 Strona 19 Strona 20 Strona 21 Strona 22 Strona 23 Strona 24 Strona 25 Strona 26 Strona 27 Strona 28 Strona 29 Strona 30 Strona 31 Last page post-last-brand